Opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną


#1 2008-04-28 19:47:05

słonek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 67
Punktów :   

Filmy

Jakie proponujecie? Lidzia ma fajny do zaproponowania. Ja np. zaproponuję: Pi, Symetria, Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, 300, Waleczne serce, Palimpsest, Pręgi, Job czyli ostatnia szara komórka.

Offline

 

#2 2008-04-28 20:44:23

Lidowy

Użytkownik

6717652
Call me!
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 137
Punktów :   
WWW

Re: Filmy

Właśnie! Tu podaje link do tego filmu dokumentalnego, o którym wspominałam na zjeździe:

http://video.google.pl/videoplay?docid= … 4543719947 - 2 godzinki czasu i kopara w dół Warto też poprzeglądać sobie proponowane strony i różne materiały, o których jest tam mowa

Poza tym ja się podpisuję na pewno pod zaproponowanymi filmami przez Damiana, a poza tym:
- Requiem dla snu, Zielona Mila, Między Niebem, a piekłem, Fanatyk, Szósty zmysł, Pułapka, Miasto Aniołów, Zakochani widzą słonie, Katyń no i pare innych, o ktorych z chęcia porozmawiam

Również zapraszam do dyskusji


Don't walk behind me, I may not lead.
Don't walk in front of me, I may not follow.
Just walk beside me and be my friend.

Offline

 

#3 2008-04-29 00:27:23

słonek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 67
Punktów :   

Re: Filmy

Requiem dla snu jest często wychwalanym filmem, który mi się... nie widzi. Pierwszy raz odglądając go po 30 min wyłączyłem bo był... nudny. Potem zmusiłem się, by obejrzeć go do końca, żeby mi potem nikt nie zarzucił, że oceniam coś co nie oglądałem. Generalnie filmy tego typu są dla mnie bezensu, na tej samej linii co niewartościowe telenowele, filmy, itp.
Szósty zmysł wspomniamy przez Lidkę, daję dużo do myślenia o tym, o czym nie jesteśmy świadomi.. na co dzień generalnie. A ktoż to wie, co się czai po powłoką.. rzeczywistości i "normalności".

Mogę dodać dwa filmy, które przedwczoraj obejrzałem na TVP1. "Dziewczyna z Jersey", świetna komendia obyczajowa, genialny obraz rodziny z jakimś tam problemem, wspaniała obsada, emocje, akcja; oraz "Superprodukcja" z plejadą polskich aktorów z P. Frączewskim bardzo cenionym przeze mnie na czele. Poruszane są w filmie wątki aktorów, producentów, krytyków filmowych, scenarzystów, reżyserów, itd. Dodatkowo końcowa puenta, z którą jak najbardziej się zgadzam.
Polecam.

Offline

 

#4 2008-04-29 08:45:32

paula

Użytkownik

4489346
Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 140
Punktów :   

Re: Filmy

Zeitgeist zdecydowanie.
takie oderwanie od płytkich filmow ktore koncza sie zawsze szczesliwie .
a rozrywkowo to ' How high' xD.


And who am i? that's one secret i'll never tell. 
XoXo

Offline

 

#5 2008-04-29 08:47:58

sonia

Użytkownik

11798851
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 29
Punktów :   

Re: Filmy

teee,a co masz do filmów, które zawsze kończą się szczęśliwie? ma sie choć nadzieję....


bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. dla mnie istnieje tylko dzisiaj.

Offline

 

#6 2008-04-29 09:03:51

paula

Użytkownik

4489346
Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 140
Punktów :   

Re: Filmy

nic nie mam do nich i nie ukrywam ze tez od czasu do czasu sobie obejrze jakis typu 'nigdy w zyciu' ze wzgledu na teksy jakie tam leca:D..ale wole filmy ktora jak sie skoncza to daja do myslenia;)


And who am i? that's one secret i'll never tell. 
XoXo

Offline

 

#7 2008-04-29 12:17:04

Lidowy

Użytkownik

6717652
Call me!
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 137
Punktów :   
WWW

Re: Filmy

Ja się nie zgodzę Damian z Twoim stwierdzeniem. Oczywiście masz swoje zdanie i ok. Ale wg. mnie Requiem dla snu, jest czymś bardziej szokującym i niekoniecznie płytkim, a już porównanie do jakiejś Luisa i Marii, to dla mnie porażka

Moim zdaniem film jest obrazem dającym dużo do myślenia. Założenie tego filmu to zaszokowanie odbiorcy ukazanymi scenami. Ja patrze na Requiem pod tym kątem: uzależnienia i sytuacje na jakie w życiu wpływu nie mamy, stykają się z Nami na każdym, dosłownie każdym kroku. Najpierw niewinna trawka, później żyły, handel, dilerka, w co wciąga się cała grupa przyjaciół. Poza tym Matka od leków, telewizja, następnie jedzenie. Przesiadywanie na ławce przed blokiem i robienie NIC. Koleś jak wynosił telewizor z chaty, to też już to był dla niego utarty schemat dniowy. I cała masa innych wątków Ale to tylko moje skromne zdanie


Don't walk behind me, I may not lead.
Don't walk in front of me, I may not follow.
Just walk beside me and be my friend.

Offline

 

#8 2008-04-29 13:14:00

słonek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 67
Punktów :   

Re: Filmy

No wiesz, może dlatego że wystarczy spojrzec przez swoje okno i widac wiele "ciekawych" rzeczy. Taka swiadomosc nie daje sie szokowac takim filmom jak Rekwia.

A filmy, ktore koncza sie dobrze muszą byc. I tak w nich jest dosyc zlych, przykrych sytuacji, ktore powinny sie skonczyc dobrze, tak jak pisze Sonia - dla nadzieji. A jak skoncze zle, to juz w ogole to nie daje poczucia, ze swiat jest/ moze byc dobry.

Offline

 

#9 2008-04-30 06:49:33

Lidowy

Użytkownik

6717652
Call me!
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 137
Punktów :   
WWW

Re: Filmy

Ja zdania swojego nie zmienie Mam ciute inne spojrzenie tutaj A czy z tej tematyki filmów widział może ktoś jeszcze: Kids i Trainspotting?


Don't walk behind me, I may not lead.
Don't walk in front of me, I may not follow.
Just walk beside me and be my friend.

Offline

 

#10 2008-04-30 07:19:39

oley_666

Użytkownik

5141851
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 49
Punktów :   

Re: Filmy

JA MOŻE PROPONOWAŁ BYM OBEJRZEC "EFEKT MOTYLA" PIERWSZA I DRUGA CZĘŚC ZE WSKAZANIEM JEDNAK NA PIERWSZA WSZYSCY WIEDZA ZE KONTYNACJE FILMÓW ZAZWYCZAJ NIE SA TAK DOBRE JAK ICH PIERWSZE WYDANIA ... ZAJ****** FILN POPROSTU WYPAS...DRUGIM FILMEM MOIM TAKIM KTÓRY ZMIENIŁ MÓJE PODEJŚCIE DO ŚWIATA TO Kod da Vinci...


My one regret in life is that I am not someone else.

Offline

 

#11 2008-04-30 09:35:36

paula

Użytkownik

4489346
Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 140
Punktów :   

Re: Filmy

Kod da Vinci cenie bardzo za zgodnosc z ksiazką ..bo zawsze mnie to wkurza jak bardzo rozni sie ksiazka od filmu...a ze ksiaza ta jest dla mnie swiatoscią ktora potrafie przeczytac w jeden dzien to film tez godny uwagi;DD


And who am i? that's one secret i'll never tell. 
XoXo

Offline

 

#12 2008-04-30 10:10:11

słonek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 67
Punktów :   

Re: Filmy

Lidowy napisał:

Ja zdania swojego nie zmienie Mam ciute inne spojrzenie tutaj

Nikt Ci nie każe zmieniać zdania.

Kod da vinci to świetna fabuła fikcyjna, która jednak daje dużo do myślenia. Nie ceniłem w tym filmie to jakie tam problemy są poruszane, ale gre, akcje, itp. Bo pomysł autora książki ogólnie (bo od tego trzeba zacząć) był naprawdę świetny. Bynajmniej jakieś, "jakieś" ziarnko prawdy będzie. Trudno jest jednak ocenić gdzie i co może być prawdą.

Offline

 

#13 2008-04-30 21:57:33

Vielebny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-30
Posty: 5
Punktów :   

Re: Filmy

A ogladal ktos --> Podaj Dalej (Pay it Forward), Buntownik z wyboru (Good Will Hunting), Billy Elliot, Pianista, Szósty zmysł, Wróg u bram, Skazany na Bluesa, Waleczne serce, Dzień Świra  te filmy oglądałem 100 razy i przy najbliższej okazji  obejrze i 101 raz. Co myślicie  ???

Offline

 

#14 2008-04-30 22:47:37

Lidowy

Użytkownik

6717652
Call me!
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 137
Punktów :   
WWW

Re: Filmy

Pay it Forward - dla mnie cudo. Uwielbiam ten film. W ogóle obsada uważam, że jest genialna. Helen Hunt, Haley Joel Osment i Kevin Spacey, gościnnie to tam chyba nawet John Bon Jovi grał ojca Trevora. Jak na moje, to swoje role odegrali kapitalnie i zakończenie tutaj akurat nie było szczęśliwe, ale ja osobiście nic nie mam do takich endów.

Pozostałą resztę popieram, w sensie, że dobre filmy


Don't walk behind me, I may not lead.
Don't walk in front of me, I may not follow.
Just walk beside me and be my friend.

Offline

 

#15 2008-05-01 10:06:00

Vielebny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-30
Posty: 5
Punktów :   

Re: Filmy

No przynajmniej Lidzik lubi ten film (podaj dalej) bo wczesniej nikt o nim nie napisal a to jest moj ulubiona produkcja. Taak Bon Jovi tez zagral - kapitalnie odegrana rola przez  osmenta i hunt - spacey tez byl niezly. I to ten film jest dowodem ze dobry film nie musi konczyc sie Happy Endem. Mimo ze jestem chlop jak dab to plakałem jak niemowlak przy zakonczeniu.  Zapomialem jeszcze napisac o filmie Piękny Umysł tez jest zajefajny... na kurde świetnie zagrana rola przez Russela Crowe w ogole film o genialnym matematyku walczącym z schizofremią paranoidalną -> obejrzcie polecam. a jak ja cos polecam to musi byc dobre

POZDRO DLA CAŁEGO NASZEGO ROKU bo inne sie umywaja

Ostatnio edytowany przez Vielebny (2008-05-01 10:20:12)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutokllub.pun.pl www.sektamalejmi.pun.pl www.monitoring-powietrza.pun.pl www.gandzia.pun.pl www.link7.pun.pl